Výroba oken

Plastová okna

Jsme výrobci 5-ti a 6-ti komorových plastových oken, která si sami vyrábíme v místě našeho sídla v Petřvaldu u Karviné. V případě vašeho zájmu je možné Vás provést samotnou výrobou a ukázat Vám celý proces výroby oken.

PVC profil

Plastová okna jsou vyráběna z vysoce kvalitních plastových profilů SALAMANDER Streamline a SALAMANDER Blue Evolution německé firmy, která splňuje nejpřísnější ekologické normy EU. A ty zaručují extrémně dlouhou životnost, 100% recyklovatelnost, vysoké tepelně izolační vlastnosti při přiměřeně nižší spotřebě energie na vytápění. Díky těmto faktorům jsme schopni poskytnout na naše výrobky také odpovídající záruky. Proto nabízíme 10 let záruku na stálobarevnost profilu, 5 let na fyzikální vlastnosti skla a funkčnost kování.

Pro naše okna používáme černé těsnění typu EPDM a to pro dorazové těsnění a těsnění skel.

Vzorník standardních barev
Bílá Zlatý dub Ořech Mahagon Dub bahenní Antracit
Vzorník nestandardních barev

K dispozici na obchodním oddělení

Sklo

Pro zasklení oken standardně používáme tepelně izolační dvojsklo ve složení 4-16-4 (tzn. 4mm sklo, 16mm vakuovaná mezera vyplněna argonovým plynem a opět 4mm sklo). Tato skladba izolačního dvojskla v kombinaci s teplým rámečkem zabezpečuje koeficient propustnosti tepla Ug = 1,0 W/m2K. Do všech sérií profilů SALAMANDER lze použít také izolační trojsklo ve složení 4-18-4-18-4. Koeficient prostupu tepla Ug = 0,5 W/m2K.

Kování

Plastová okna jsou okována celoobvodovým kování MACO MULTI MATIC vč. systému mikroventilace. Toto rakouské kování se vyznačuje dlouhou životností, spolehlivostí a snadnou údržbou.

Naše okna a vchodové dveře s ocelovou výztuží Vám nabízíme v těchto variantách:

Hliníková okna

Úzký profil, mnoho světla, velkoryse pojaté plochy, špičková povrchová úprava, nízká hmotnost a v neposlední řadě tepelný komfort. To jsou argumenty, které jednoznačně předurčují hliník jako stavební materiál současnosti. Z důvodů velké poptávky a stále větší využitelnosti hliníku ve stavebnictví, jsme byli donuceni rozšířit nabídku o hliníkové konstrukce a tudíž jsme se stali vlastníky hliníkové výrobní linky. Rozhodli jsme se zvolit belgický systém Aliplast, který svým uceleným programem vystihuje nynější požadavky trhu. Profily jsou vyráběny z hliníkové slitiny AlMgSi 0,5, která zaručuje při příznivém váhovém poměru výborné statické vlastnosti profilu a tvarovou stálost.

Základní podsystémy

 • Profil SUPERIAL
  Je vhodný do prostor s vyššími tepelnými požadavky, tedy i do rodinných domů. V kombinaci s trojsklem dosahuje Uw hodnoty cca 1,1-1,2 W/m2K.Tento tříkomorový systém s přerušeným tepelným mostem 34 mm má stavební hloubku okenních rámů 75mm a okenních křídel 84 mm. Tloušťka zasklení se pohybuje od 14 do 61mm.Tento systém vyhovuje náročnějším požadavkům zákazníků zejména pro své tepelné a akustické vlastnosti a jeho popularita tímto roste.
  Uw=1,5 W/m2K při zasklení izolačním dvojsklem s Ug=1,1 W/m2K
  Uw=1,2 W/m2K při zasklení izolačním trojsklem s Ug=0,6 W/m2K
 • Profil IMPERIAL
  Je vhodný především na vstupy do administrativních budov, obchodů, škol - do budov se studeným resp. temperovaným zádveřím. Imperial je tříkomorovým systémem s přerušeným tepelným mostem 24 mm nevodivými polyamidovými páskami se skelnými vlákny. Stavební hloubka okenních rámů je 65mm a okenních křídel 74mm.
 • Fasádní systém MC-WALL

Tím ovšem zdaleka nekončí výčet možností konstrukcí z aluminia. Díky doprovodným systémům si umíme poradit s individuálními požadavky zákazníků, ať už se jedná o vnitřní dělící posuvné příčky, zasklení lodžií či střešní prostorové světlíky apod. V neposlední řadě přicházíme s nabídkou týkající se zejména bytových družstev a organizací spravujících objekty v hromadné výstavbě. Jedná se o komplexní rekonstrukci vstupů do bytových domů od prvotního grafického návrhu až po konečnou dodávku v rozsahu:

 • výměny dveří (hliník či plast, v ekonomicky výhodných variantách)
 • realizaci případných dozdívek včetně obkladačských, klempířských, elektrikářských prací
 • kompletní služby v oblasti slaboproudu (dodávky zvonkových tabel, rozvodů, elektrozámků)
 • možnost zajištění elektronického řízení vstupu a ovládání čipovými kartami, revoluční systém RYS (systém bezpečného bydlení s minimálními náklady)

Zabýváme se kompletní stavbou a regenerací vašeho bydlení. Zaměřujeme se na stavební činnost, výrobu plastových a hliníkových oken a dveří, automatických a interiérových posuvných dveří, interiérových a fasádních stěn a hliníkových výkladců.

Soustředíme se na developerské projekty s celorepublikovou působností a mezi naše silné stránky patří naše vlastní technické zázemí a dlouhodobý zkušený tým pracovníků se znalostí trhu.

Kontakt Petřvald

 • Podlesní 1827
  73541 Petřvald u Karviné
 • +420 777 759 704
 • info@sod.cz
 • IČ: 26830272
  DIČ: CZ26830272